Kawa paczkowana ziarnista

Szukasz wyjątkowej naturalnej kawy o najbardziej intensywnym aromacie i świeżości - zdecydowanie proponujemy wybór kawy ziarnistej do domu, biura, kawiarni, gdy prowadzą Państwo usługi hotelarskie czyli do każdej firmy.

Swobodny dostęp do kawy w firmie to w naszych czasach podstawa. To ona pobudza pracowników do kreatywnego myślenia, które przekłada się na wyniki firmy. Aromatyczna kawa odpowiednio podana, tworzy również doskonałe tło wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych.

Poczuj pełnie smaku aromatycznej kawy z ekspresu lub alternatywnych metod parzenia wysoko gatunkowej kawy ziarnistej. Doskonały aromat, smak świeżo zmielonej kawy ziarnistej zachwyca miliony ludzi na całym świecie. Kawa działa na nasz organizm pobudzająco i orzeźwiająco, znacznie poprawia koncentrację.  W naszej ofercie znajdą Państwo doskonałe kawy ziarniste do wszelkich metod parzenia kawy, więc jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ekspresu do kawy i potrzebna Ci kawa do ekspresu? a może lubujesz się w alternatywnych metodach parzenia, po turecku, french press, kawiarki lub aeropress? U nas znajdziesz to czego szukasz szeroki wybór kawy do ekspresu oraz kawy do parzenia metodami alternatywnymi.

Zaufaj nam zadbamy o to, żeby Twoi pracownicy mieli zawsze dostępną wyśmienitą kawę do ekspresu.

Etiopia Djimmah - kawa ziarnista 1 kg

Etiopia, która jest uznawana za ojczyznę kawowca, produkuje wysokogatunkową kawę gatunku Coffea Arabica, stanowiącą główny produkt eksportowy kraju. Kawy pochodzące z Etiopii są cenione i uznawana za wyjątkowe z uwagi na całkowicie organiczne podłoże upraw.

Kawa Etiopia Djimmah jest ona pozyskiwana na sucho jest to metoda polegająca na rozsypaniu ziaren kawy na płaskiej powierzchni wystawionej na działanie słońca, owoce suszy się przez około 4 tygodnie, regularnie przewracając je grabiami. Po tym czasie łatwo oddzielić suchy miąższ od ziarna w maszynach zwanych łuszczarkami.
Ziarna tej kawy są nieco inne od pozostałych - troszkę mniejsze. Wskazuje to na dziki, pierwotny charakter tej kawy.

Nuty smakowe jakie można w kawie wyczuć to gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty z winnym finishem.

Kraj pochodzenia: Etiopia. Skład: Arabica 100%

Brazylia Santos - kawa ziarnista 1kg

Kawa posiada wyjątkowo delikatny i aromatyczny smak. Pozbawiona jest kwasowości i goryczki z wyczuwalnym czekoladowym akcentem. Santos nadaje się  do wszechstronnego zastosowania.Idealna kawa dla osób ceniących spokój domowego ogniska. Doskonale sprawdza się w ekspresach ciśnieniowych.

Kawa Brazylia Santos przetwarzana jest na sucho, co oznacza, że ziarna są suszone, gdy są jeszcze w owocu. Ponieważ kawa jest suszona w kontakcie ze słodkim miąższem, profil smakowy kawy jest gęsty, słodki i kompleksowy.

Kraj pochodzenia: Brazylia  Skład: Arabica 100%

 
 

Kolumbia Excelso Medelin - kawa ziarnista 1kg

Znakomita kawa wysokogatunkowa kawa pochodząca z regionu Medelin w Kolumbii ze średnio wyczuwalną kwasowością. Daje bogaty i delikatny smak o lekkiej karmelowej nucie. Doskonale nadaje się do parzenia w ekspresach ciśnieniowych. Kawa dla osób cieszących się każdym dniem.

Kraj pochodzenia: Kolumbia, Skład: Arabica 100%


 
 

Royal coffee - kawa ziarnista 1 kg

Arabica 80% & Robusta 20%

Kompozycja dwóch gatunków kaw, którą cechuje bogata, brązowo-orzechowa crema. Idealna do picia z mlekiem jak i w formie espresso. Kawa idealna dla osób zdecydowanych i pewnych siebie.

Sposób parzenia kawy

Kawa w tygielku (po turecku, arabsku)

Serwuje się ją w malutkich porcelanowych filiżankach. W zależności od preferencji osoby pijącej, jest ona podawana bez cukru (po turecku sade), z odrobiną cukru (az sekerli), średnio słodka (orta), słodka (az orta) i bardzo słodka (sekerli).

 

Do małego metalowego tygielka (po turecku cevze), wsypujemy kawę, dodajemy cukier i zalewamy  wodą. (Dla podkreślenia smaku można dodać również: szczyptę kardamonu bądź cynamonu i 2-3 goździki)

Następnie stawiamy tygielek na kuchence na bardzo małym ogniu i powoli gotujemy, cały czas mieszając.

Kiedy na powierzchni płynu pojawi się pianka, zdejmujemy tygielek z ognia i przenosimy piankę do filiżanki, a kawę ponownie stawiamy na ogniu i ciągle mieszając doprowadzamy do ponownego tworzenia się pianki. Tę czynność możemy powtórzyć trzykrotnie, ale zwykle poprzestajemy na dwóch razach. Bardzo ważne jest, aby kawa się nie zagotowała i żeby nie stracić pianki, ponieważ kawa po turecku bez pianki jest kawą nieudaną. Gotową kawę przelewamy do filiżanki. Obok stawiamy szklankę z zimną wodą. Ta woda służy zarówno do popijania, jak i regulowania temperatury i gęstości kawy.

 

Ten rodzaj kawy jest przygotowywany w ten sam sposób zarówno przez Turków, jak i Greków cypryjskich.

 


Kawiarka - moka, kafetiera


Kawiarka (moka, kafetiera) to naczynie ze stali nierdzewnej lub aluminium, które działa podobnie jak ekspres ciśnieniowy. Jest bardzo popularna we Włoszech, szczególnie do przyrządzania espresso. Jak działa? Do dolnej części wlej wodę do poziomu zaworu bezpieczeństwa, następnie załóż sitko i zasyp je kawą średnio mieloną. Przytwierdź górną część urządzenia i postaw kawiarkę na źródle ognia (czas przygotowania około 4- 10 minut). Ciśnienie wypchnie wodę przez sitko z kawą następnie skrapla się w górnej części w postaci gotowego naparu. Kawa będzie dość mocna – idealna na poranne przebudzenie.

 

Kawa z ekspresu ciśnieniowego typu kolbowy

Ekspresy ciśnieniowe służą do przygotowywania kawy espresso, na bazie tej kawy tworzy się pozostałe napoje kawowe takie jak Latte, Latte Macchoato, cappuccino czy americano. 
Opis: Kawę wsypuje się do sitka i przy pomocy tampera lekko ugniata. Sitko umieszcza się w specjalnej kolbie, kolbę natomiast - w tzw. grupie. Kiedy woda w boilerze osiągnie odpowienią temperaturę (88-92 st. C), zaczynamy proces ekstrakcji kawy. Kawa stanowi dla przechodzącej przez nią wody opór - wytwarza się ciśnienie 9 bar (w niektórych ekspresach domowych ciśnienie może mieć wartość 12-15 bar co wynika z ich budowy). Tak przygotowana kawa ma delikatną warstwę jasnobrązowej pianki (tzw. "crema"). Kawa do takiego ekspresu powinna być mielona drobniej. Umieszczona w sitku kawa stanowi dla wypływającej wody opór, dzięki któremu woda przepływa dość powoli i wyciąga z ziaren pełnię smaku i aromatu. Dzięki zmianie stopnia zmielenia kawy jesteśmy w stanie korygować czas ekstrakcji, czyli czas w którym woda przepływać  będzie przez zmieloną kawę. 

Na rynku dostępne są także pełne automaty, które nie tylko zaparzają, ale także mielą i odmierzają potrzebną ilość kawy i wody, gdzie możemy samodzielnie zaprogramować wszystkie proporcje, moc kawy, temperaturę i rodzaj kawy itp... Bardzo wygodny do biura i domu.

 
 

Kawa po polsku tzw. "Zalewajka"

Kawa po polsku tzw. "Zalewajka" tak pieszczotliwie nazywamy kawę istniejącą w tradycjach polskich od bardzo dawna. Sposób jej przyrządzania jest niezwykle prosty. Wsyp 1-2 łyżeczki, zmielonej kawy do filiżanki, niemal tak drobno mielonej jak do kawy z tygla zalej wrzątkiem, zamieszaj i poczekaj, aż fusy opadną.

  Kawa jednak zaparzana w ten sposób praktycznie traci całą swoją finezję i jest najmniej zdrowa ze wszystkich sposobów parzenia, gdyż pozostawanie w zbyt długim kontakcie  naparu z fusami może powodoać powstawanie drażliwych dla żołądka i jego błony śluzowej substancji. Często kawa ta mylnie nazywana jest kawą po turecku.

 
 
 

French Press - Francuska Prasa

French Press to świetne urządzenie do szybkiego i prostego zaparzenia dobrej kawy zarówno w domu jak w pracy. Metoda ta pozwala uzyskać kawę o pełnym smaku, przyjemnym body i niesamowitym aromacie. French Press ma prostą metodę działania: świeżo zmielone ziarna kawy wsypujemy do szklanego dzbanka, zalewamy gorącą wodą i oddzielamy fusy od naparu za pomocą filtra umieszczonego na tłoczku. Zmielona kawę, dość grubo – na drobiny wielkości 1 - 1,5 mm mają przypominać bardzo gruby piasek, zmielone zbyt drobno zapchają filtr. Wsypujemy kawę. Zalewamy wody i mieszamy wywar plastikową łyżeczką, by wszystkie ziarna nasiąknęły wodą. pokrywę zaparzacza (filtr powinien znajdować się w górze, a tłoczek powinien być wyciągnięty) i obróć ją do pozycji zamknięcia, czyli tak aby pokrywa zatykała wylew. Należy odczekać zaparzacz na ok. 4 minuty, po tym czasie za pośrednictwem tłoczka, powoli opuszczać filtr, wykorzystując jedynie sam ciężar dłoni. Przelewamy kawę do filiżanek i delektujemy się smakiem znakomitej kawy.

 
 

Przygotowanie napojów kawowych


Espresso to kwintesencja cudownego aromatu kawy, doskonałego smaku i pobudzającego działania, to parametry są niezmienne od wielu lat

  • ciśnienie wody przepływającej przez kawę  - 9 bar temperatura wody - 90 st. C

  • czas wstępnego zaparzania 25 sek.czas ekstrakcji 25 sek.

  • ilość otrzymywanego napoju - 30 -50 ml

  • ilość kawy - 7 gram.


Ristretto to kawa mocniejsza od espresso, a ilość napoju w filiżance to ok. 10-20 ml, podawane w filiżance do espresso.

Doppio to podwójne espresso ok. 100 ml (2x espresso), podawane w dużej filiżance typowej do cappuccino).

Cappuccino to napój kawowy, składający się z espresso, mleka i mlecznej pianki. Do przygotowania jego stosuję się mleko tłuste 3,2%, schłodzone do temperaturyok 5 -8 °C, które w czasie spieniania wzrasta do temperatury ok 60 °C. Cappuccino świetnie smakuje z dodatkiem bitej śmietany, na wierzch można posypać czekoladą, cynamonem lub kakao.

Cafe Latte
- to espresso z dodatkiem dużej ilości gorącego mleka. Podawana w wysokich szklankach lub dużych filiżankach, również jak cappuccino można cienką warstwę pianki mlecznej posypać czekoladą lub cynamonem.

Latte Macchiato - to trójwarstwowy napój składający się z gorącego mleka, espresso, i pianki  mlecznej. Serwowany w wysokich szklankach. Często stosuje się syropy. 


Espresso Macchiato- to klasyczne espresso z dodatkiem niewielkiej ilości gorącego, spienionego mleka. Podawane w filiżankach do espresso.

Mocha - to mieszanka gorącej czekolady, espresso i gorącego mleka. Składniki w równych proporcjach wlewa się do wysokiej szklanki. 

Espresso Con Panna to espresso z łyżką zimnej bitej śmietany, zazwyczaj podawane w filiżankach do espresso.

Mokaccino to mieszanka espresso i gorącej czekolady oraz bitej śmietany.

Irish Coffee - Drink kawowy, pochodzący z Irlandii. Napój ten powstaje na bazie ok. 40 ml irlandzkiej whisky.
Do kieliszka należy wsypać 1 łyżeczkę cukru trzcinowego i zalać whisky. Delikatnie podgrzać nad płomieniem, następnie dodać espresso a na wierzch bitą śmietanę.

Cafe Frappe, lub Ice Coffee
- to mrożony napój kawowy.  Przygotowywany jest z espresso, mleka, lodu, syropów do kawy i cukru.
Przygotować espresso i pozostawić aż się schłodzi. Następnie zimne espresso łączymy z 4-5 kostki lodu dodajemy odrobinę cukier ok 5g, syrop do kawy ( 30 ml) i mleko ( 100 ml) następnie dokładnie zmiksować. Napój należy przelać do wysokiej szklanki, na wierzch nałożyć łyżkę bitej śmietanki i polać czekoladą.

Americano to espresso z dodatkiem dużej ilości gorącej wody. Kawę taką podaje się w filiżankach o poj. ok. 200 ml.


 
 

Polecamy również ...