Kawy smakowe aromatyzowane

              Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór kaw smakowych przygotowanych na bazie gatunkowej kawy Kolumbia Excelso z odmiany arabika. Uważana za najlepszą kawę kolumbijską. Należy do najbardziej zrównoważonych, nadających się do picia o każdej porze dnia. Kawa o wspaniałym, niepowtarzalnym aromacie, łagodnym, bardzo naturalnym, delikatnym, lekko kwaskowatym smaku.
          Nazwa tej łagodnej kawy pochodzi od łacińskiego słowa excelsior - wspaniały, wyniosły. Arabica Excelso jest wyjątkowo smaczna i aromatyczna.    Jest to kawa zaliczana do najlepszych gatunków na świecie.
          Ziarna Arabica Excelso uprawiane są na wysokościach 800 - 1900 m n.p.m. Obrabia się je metodą mokrą, a następnie suszy na słońcu i sortuje ręcznie.
          Ziarna Kolumbijskiej Excelso mają zielonkawy kolor zwłaszcza wtedy, gdy są świeżo zebrane. Obszar uprawy to  region Medelin. Arabica Excelso doskonale nadaje się do parzenia klasycznego, w kawiarkach i ekspresach ciśnieniowych, daje bowiem bogaty i delikatny smak o lekkiej karmelowej nucie.

Ważne, by kawa była świeża, najlepiej świeżo palona, mielona tuż przed zaparzeniem – odkryje przed nami całe swoje bogactwo smaku i aromatu.

Z uwagi na ulotność substancji aromatycznych zawartych w kawie, zaleca się mielenie tylko potrzebnej ilości ziaren bezpośrednio przed parzeniem. Jeśli natomiast dysponujemy kawą już zmieloną, przechowujmy ją w szczelnie zamkniętym pojemniku, dzięki temu dłużej zachowa aromat. Polecamy również przechowywanie kawy w chłodnym miejscu np: w lodówce. Pozwoli to dłużej zachować najlepsze walory smakowe kawy.

KAWA O SMAKU BELGIJSKIEJ PRALINY


KAWA O SMAKU MARCEPANA


 
 
 
 
 

KAWA CZEKOLADOWO  - ORZECHOWA


KAWA WIŚNIE W RUMIE

 

WIECZÓR W WENECJI
KAWA O SMAKU WIŚNI W CZEKOLADZIE Arabika

 

KAWA IRISCH CREAM

 

KAWA IRISH WHISKEY

 

KAWA CZEKOLADOWA 

 

KAWA ORZECHOWO - KREMOWA 

 

KAWA O SMAKU KRUCHEGO CIASTECZKA 

 

KAWA CREME BRULEE

 

KAWA MIŁOŚĆ W PARYŻU 

Kawa o smaku czekoladowo - pomarańczowym

 

KAWA MIĘTOWA 

 

KAWA WANILIOWO - ORZECHOWA 


 

KAWA TIRAMISU

KAWA ŚMIETANKOWA

 

KAWA AMARETTO

 

KAWA ZIMOWA 

o smaku czekolady i cynamonu

(dostępna w okresie jesienno zimowym)

 

KAWA  CZEKOLADOWO-MIĘTOWA

 

KAWA POMARAŃCZOWA

 

Cena podana jest dla wszystkick kaw aromatyzowanych.

 

Wszystkie nasze kawy smakowe są na bazie kawy Arabika 100% Kolumbia Excelso Medelin.