Herbata artystyczna


Kwiat Harmonii 

Kwiaty wraz z herbatą tworzą formę koszyczka, kwiaty zaś tworzą barwny jego pałąk. 

Kraj pochodzenia: Chiny (Fujian, Guangdong)
Składniki: herbata zielona, kwiat nagietka, kwiat lichi, kwiat jaśminu 


 Herbata kwitnąca/ rozwijająca się jest zawsze wykonywana ręcznie, zwijana z najmłodszych listków zbieranych w momencie, gdy kształtuje się jeszcze pączek. Są one poddane specjalnemu procesowi, który uelastycznia zarówno herbatę jak i kwiaty. Jest to dziedzina sztuki i choć trudno stwierdzić dokładnie kiedy były jej początki ale wiadomym jest, że sięga odległych czasów. Na pewno sztuka  łączenia herbaty z kwiatami została zapoczątkowana przez największych mistrzów i znawców herbaty dla cesarskiej rodziny z  dynastii Ming chcących oczarować cesarski dwór i jego gości.

Przed zaparzeniem herbata ma kształt niepozornej kulki, która umieszczona w gorącej wodzie przekształca się w piękny rozłożysty kwiat. Możemy więc dopieścić nie tylko podniebienia delikatnym smakiem unikatowych kompozycji, ale także nacieszyć oczy prawdziwym spektaklem, jakim jest rozkwitanie pączka w dzbanku.
Niezwykłe specjały, mogą być nie tylko kwitnącym ukoronowaniem wystawnej kolacji, lub obiadu z przyjaciółmi. Świetnie nadają się także na prezent, będąc zaskakującą niespodzianką.

Zalecany sposób parzenia:
Do dzbanka o pojemności ok. 0,75 - 1,00 L należy nalać wodę o temperaturze 80 st. C i następnie delikatnie umieścić w niej kulę. Czas parzenia to 7-9 minut. Po tym czasie należy przelać napar do filiżanek. Kwiat można zalewać 2 do 3 razy, stosując coraz mniejszą ilość wody wydłużając stopniowo czas parzenia. Ponowne zalewanie jest możliwe zaraz po ostygnięciu.                                                                                                                                                           

kwitncajpg

Uwaga: Dotyczy wszystkich herbat kwitnących.


Kwiat Miłości (Lichi Ball)

Herbata kwitnąca - kwiat miłości (Lichi Ball) to kompozycja zielonej herbaty pochodzącej z prowincji Fujian oraz kwiatu globe amaranth (jedna z odmian amarantusa, polska nazwa wiecznik kulisty) o listkach w odcieniu różu.Kraj pochodzenia: Chiny (Fujian, Guangdong)

Składniki: herbata zielona, kwiat amarantusa


Kwiat Nadziei

Herbata zielona Silver Needle ręcznie zwijana wraz z kwiatem lilii, jaśminu oraz pełnika europejskiego. Rozwinięta kula zachwyca pomarańczowo-kremowymi kwiatami. Herbata pochodzi z chińskiej prowincji Fujian.Herbata zielona Silver Needle ręcznie zwijana wraz z kwiatem lilii, jaśminu oraz pełnika europejskiego. Rozwinięta kula zachwyca pomarańczowo-kremowymi kwiatami. Herbata pochodzi z chińskiej prowincji Fujian.
 
Kraj pochodzenia: Chiny (Fujian, Guangdong)
Składniki: herbata zielona Silver Needle, kwiat lilii, kwiat jaśminu, pełnik europejski


Kwiat Odprężenia

Herbata zielona zwinięta wraz z kwiatem lichi oraz jaśminu.

Kraj pochodzenia: Chiny (Fujian, Guangdong)
Składniki: herbata zielona, kwiat lichi, kwiat jaśminu


Kwiat Radości

Herbata zielona zwinięta wraz z kwiatem nagietka, lichi oraz jaśminu.

Kraj pochodzenia: Chiny (Fujian, Guangdong)
Składniki: herbata zielona, kwiat nagietka, kwiat lichi, kwiat jaśminu


Kwiat Serdeczności

Herbata czarna Black Needle, ręcznie zwijana. Rozwija się różowy kwiat lichi przytulony do rozwiniętych ciemnych liści. Herbata pochodzi z chińskiej prowincji Fujian.
 
Składniki: herbata czarna Black Needle, kwiat lichi
Kraj pochodzenia: Chiny


Kwiat Szczęścia

Herbata zielona zwinięta wraz z kwiatem lilii oraz drobnych kwiatów bzu.
 
Kraj pochodzenia: Chiny (Fujian, Guangdong)
Składniki: herbata zielona, kwiat lilii, kwiat bzu


Kwiat Życzliwości

Herbata zielona Silver Needle ręcznie zwijana wraz z kwiatem lilii oraz jaśminu. Rozwinięta kulka zachwyca dwuczęściowym czerwono-kremowym kwiatem piętrzącym się ku górze.

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincje Fujian i Shangdong
Składniki: herbata biała Silver Needle, kwiat jaśminu

 

ZALECANY SPOSÓB PARZENIA: Do dzbanka o pojemności ok.1,00 l należy nalać wodę o temp ok 90 C następnie delikatnie umieścić w niej kulę herbaty kwitnącej. Czas parzenia to 7-9 minut. Po tym czasie należy przelać napar do filiżanek. Kwiat można zalewać 2 do 3 razy, stosując coraz mniejszą ilość wody wydłużając stopniowo czas parzenia. Ponowne zalewanie jest możliwe zaraz po ostygnięciu